Kacper Szczurowski V zawodnikiem Grand Prix Tel Aviv 2020r. (Puchar Świata) !

Na rogrywanym w izraelskim Tel Awiwie –  Grand Prix Seniorów (drugi rangą najmocniejszy z Pucharów Świata), zawodnik K.Ś. AZS Gliwice – Kacper Szczurowski po znakomitych pojedynkach znalazł się tuż za podium (V miejsce) i zdobył pokaźną ilość punktów do rankingu olimpijskiego.

Nasz brązowy medalista Mistrzostw Europy U23 , musiał w Izraelu stoczyć pięć pojedynków: najpierw pokonał przez dwa waza-ari reprezentanta Indii – Singh Avtar (70 m. w rankingu światowym), następnie odniósł zwycięstwo przez ippon w walce z byłym brązowym medalistą Mistrzostw Świata Seniorów – Kirillem Denisovem z Rosji (20 m. w rankingu). W ćwierćfinale uległ bardzo mocnemu Brazylijczykowi – Leonardo Goncalvesowi (19 m. w rankingu światowym), by w repasażu w zaledwie dziesieć (!) sekund, w efektowny sposób pokonać Japończyka – Isuchi Yuki. W walce o brązowy medal Kacper musiał uznać wyższość doświadczonego Niemca – Karla – Richarda Freya (były vce Mistrz Świata i 21 zawodnik rankingu światowego).

Poprzez świetne walki z wyżej notowanymi w rankingu zawodnikami, zawodnik AZS Gliwice z pewnością odnotuje duży awans w rankingu światowym. Jeszce raz ogromne gratulacje dla Kacpra i trenera klubowego Bronisława Wołkowicza!