Znakomity weekend w wykonianiu judoków AZSu Gliwice! W sobotę nasi młodzicy bardzo dobrze zaprezentowali się na Międzynarodowym Turnieju Judo – Silesia Cup w Rybniku, który jest pierwszą z dwóch eliminacji do kadry Śląska. Medale wywalczyli:

złoto – Julia Jamroszczyk (-48kg)

srebro – Emilia Wołkowicz (-52kg)

srebro – Marcin Gawek (-66kg)

brąz – Wiktor Giza (-46kg)

Wiktoria Lechus i Igor Wesołowski, jako nasz najmłodszy duet mieli ładne, pouczające walki, ale tym razem obeszli się bez medali.

W tym samym dniu na zawodach w Gdańsku znakomicie zaprezentował się Oliwier Nowok, który zdobył srebrny medal (-42kg), natomiast nasz zawodnik okazał się najlepszy wśród wszystkich młodzików w  podsumowaniu sezonu International Judo League ! Świetny wynik!

 

Wyżej wymienieni zawodnicy to podopieczni trenera Jacka Malczewskiego i Beaty Hilt.

 

Dzień później nasi juniorzy młodsi walczyli w Rybniku na Silesia Cup, a dzieci na Turnieju w Sosnowcu. Każdy z naszych czterech juniorów młodszych zdobył medal:

złoto – Marcin Pardo (-81kg), Patryk Brylok (-50kg)

srebro – Jakub Gorka (-60kg)

brąz – Tomasz Dobrzyński (-73kg)

Wyżej wymienieni zaowdnicy to podopieczni trenera Bronisława Wołkowicza, Maksymiliana Przygrodzkiego i Jacka Malczewskiego.

 

W Sosnowcu nasz klub reprezentowali w kategorii dzieci Aleksander Wietuch, Marcin Wypych i Emilian Ciereszko. Wszyscy zawodnicy spisali się medalowo zajmując odpowiednio miejsca:
złoto – Aleksander Wietuch (- 28 kg),
srebro – Marcin Wypych (-34 kg)
brąz – Emilian Ciereszko (-38 kg).
W poprzedniej edycji (22.10.2017) I miejsce zajął w kategorii wiekowej juniorów młodszych Marcin Pardo w wadze 81 kg. Wyżej wymienieni zawodnicy to podopieczni trenera Maksymiliana Przygrodzkiego i Łukasza Laskowskiego.
Wielkie gratulacje!
[display-gallery size=”thumbnail” hide_featured=”1″ hide_captions=”1″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *