Oddajemy w Państwa ręcę pierwszą (mamy nadzieję, że nie ostatnią ;) ) część małego podręcznika do nauki japońskiego, poziom oczywiście podstawowy!

Kilka słów od autorki projektu, Trenerki Beaty:

„Chciałam stworzyć coś, co będzie się zarówno nadawać dla przedszkolaków, którzy będą mogli sobie pokolorować obrazki i pouczyć się już pisowni nowych 'literek’, do nawet nastolatków, gdzie oprócz dwóch sylabeuszy dostaną w tej książeczce podstawy gramatyki, konstrukcji zdania, po kilkanaście znaków kanji. Do tego wszystkiego ćwiczenia sprawdzające zdobytą wiedzę. Chciałam stworzyć coś, co będzie 'rosło’ ze swoim właścicielem. Jak zaczynałam się uczyć japońskiego jako dziecko, sama nie rozumiałam koncepcji i toku rozumowania niektórych autorów książek. Po czasie, gdy do nich wróciłam mówiłam tylko 'aaaa to o to chodziło!”. Chciałabym, żeby z tym moim projektem było tak samo. Może na początku ktoś będzie się tylko uczył pisać w hiraganie i kolorował obrazki, ale za rok czy dwa wróci do tego i zacznie się uczyć liczyć ;) Dla starszych, którzy już naukę podstawowego japońskiego ze mną opanowali w jakimś stopniu na obozach ;) książeczka ta to kompendium wiedzy, spis chyba wszystkiego, co ich uczyłam, opisane jeszcze raz, szerzej, z ćwiczeniami i co najważniejsze…. W jednym miejscu, a nie na 100 kartkach ;) Wspaniale by było, jakby się Państwu udało to wydrukować, zbindować i przy kubku herbaty usiedlibyście z dzieckiem przy stole i RAZEM uczylibyście się japońskiego! Choć prawdopodobnie to dziecko 'uczyłoby Was’ ;) Uwielbiam japoński, moją miłość do tego języka wylewam na swoich zawodników na treningach i obozach i jestem pewna, że dużo już wiedzą! Ten projekt powstał także w odpowiedzi na prośby wielu zawodników 'dlaczego musimy czekać na lekcje japońskiego do obozu?? :( ” A no już nie musicie ;) Tak więc reasumując, zabawy miałam z tym mnóstwo, ma nadzieję, że choć trochę się komuś przyda ;)

Z tego mniejsca chciałabym jeszcze zaznaczyć, że ta praca skłąda się z nastu innych prac znalezionych w internecie, obrazków z googla, ćwiczeń z książek które posiadam oraz… twórczości własnej ;) Zapraszam do zabawy!

Język japoński, poziom podstawowy część 1 KŚ AZS Gliwice