Wakacje powoli dobiegają końca, także jest to dobry czas na podsumowanie odbytych w tym czasie obozów sekcji judo AZS Gliwice ! W te lato każdy począwszy od dziecka na seniorach kończąc mógł znaleźć coś dla siebie , a co za tym idzie poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności judo przy tym znakomicie się bawiąc!

 

Pierwszy obóz zaczął się już dzień po zakończeniu roku szkolnego, a było nim zgrupowanie dla dzieci i młodzieży w Grabinie k. Płocka. AZSiacy zameldowali się w ośrodku „Olympic Park”. Do dyspozycji mieliśmy salę judo z profesjonalnymi tatami (codziennie przynajmniej jedne trening judo na grupę!), odbyła się tam również niezapomniana dyskoteka przebierana. Nasi podopieczni mocno trenowali również na kajakach, biegali po okolicznych lasach, czy też pływali (pod okiem trenerów i ratowników). W ramach rozrywki i odpoczynku plażowaliśmy na pobliskiej piaszczystej plaży „patelni”, strzelaliśmy z łuku czy paintballa. Na sali judo odbywały się treningi mentalne prowadzone przez specjalistkę z tej dziedziny – panią Renatą Czepułkowską z „Sportowa Głowa”. Nie możemy również zapomnieć o wycieczkach do Parku Trampolin czy też ZOO w Płocku. Jednym zdaniem: działo się wiele!

 

Galerie z obozu w Grabinie znajdziecie Państwo na facebook`u ->  KLIKNIJ!

 

Następny obóz (również dla dzieci) odbył się jak co roku w Mszanie Dolnej! Dzieci miały do dyspozycji przepiękny ośrodek „Słoneczny” położony w malowniczej części Beskidu Wyspowego. Wśród wielu atrakcji trzeba wymienić fascynujące górskie wycieczki i zdobywanie okolicznych szczytów, wycieczkę do Parku Rozrywki „Rabkoland”, treningi judo na dużej sali, rozgrywki piłkarskie czy też zajęcia na basenie. Nie można zapomnieć o tradycyjnych już konkurencjach sprawnościowych. Obóz ten to na pewno zbiór wielu niezapomnianych i  pozytywnych wspomnień!

 

Dzień po tym jak młodsi adepci naszego klubu zakończyli swoją przygodę w Mszanie Dolnej, na to samo miejsce zameldowali się starsi zawodnicy AZSu! Trzeci obóz to przede wszystkim solidna praca nad motoryką oraz technikami judo – zgrupowanie miało charakter przygotowawczy do zbliżającego się sezonu. Dwie grupy: młodzicy oraz seniorzy  w zależności do planu dnia, po codziennym rozruchu porannym na basenie, na następnych jednostkach mieli zajęcia na okolicznym stadionie (bieżnia), pracę na ekspandorach, treningi judo (motoryka, techniki judo –  w tym przywiezione przez trenerów wskazówki z kursu z Japonii), rozgrywki piłkarskie i siatkarskie oraz zajęcia na basenie. W ramach dnia aktywnego wypoczynku odbywały się wycieczki, konkurencje sprawnościowe, ale także zajęcia wideo z kursu z Kodokanu. Nie możemy zapomnieć o grillu przygotowanym przez gospodarzy i pokazie góralskim. Dziękujemy również za wspólne treningi grupie z zaprzyjaźnionego klubu TM SPORTSCHULE Gottingen z Niemiec – trener Roman Mieczkowski oraz z klubu Jusport Justynów – trener Stanisław Hilt.

 

LINK do galerii z Mszany Dolnej na facebook`u: KLIKNIJ!

 

Dziękujemy i nie możemy doczekać się kolejnych niezapomnianych wakacji na obozach AZSu Gliwice!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *