Japonia – to tutaj wszystko co z judo związane się zaczęło. Podróż do „kraju kwitnącej wiśni” to marzenie nie jednego trenera i zawodnika! W gronie osób, które mogły je spełnić są także członkowie klubu AZS Gliwice!

W te wakacje Emilia Wołkowicz i Oliwier Nowok wraz z trenerem Bronisławem Wołkowiczem wyruszyli do Osaki – do Yura Club, a następnie Wakayama University na wymagające treningi. Mieli na nich okazję poćwiczyć z zawodnikami z Japonii, a także z Nastula Judo Club Warszawa, Kejza Judo Team Rybnik oraz UKS Judo Kraków! Ostatnie parę dni to treningi i zwiedzanie w Tokio. Pobyt oprócz ciężkich treningów (do 15 jednostek randori na trening!), był nastawiony na naukę, a także poznanie miejscowej kultury. Plan dnia był bardzo intensywny (nieraz od 8 rano do wieczora), ale niezapomniana japońska przygoda zostanie w pamięciach jej uczestników już na zawsze!

 

Do Tokio dotarli również trenerzy z naszego klubu – Beata Hilt i Jacek Malczewski. W ramach 2 tygodniowego pobytu oprócz zwiedzania miejscowych atrakcji i poznania kultury japońskiej, nasi trenerzy skupili się przede wszystkim na poszerzaniu swojej wiedzy podczas Międzynarodowego Kursu dla Trenerów – Summer Judo Course 2018 , który odbył się w pierwszej szkole judo czyli w Kodokanie! Uczestniczyło w nim ponad 300 osób z całego świata (m.in. Japonii, Chin, USA, Francji, Włoch, Kanady i wielu wielu innych). Zajęcia prowadzili posiadacze biało-czerwonych i czerwonych pasów -mistrzowie z Japonii! Specjalnymi gośćmi prezentującymi swoje techniki byli również medaliści Igrzysk Olimpijskich czy też Mistrzostw Świata! W ramach ukończenia kursu Beata Hilt i Jacek Malczewski otrzymali specjalny certyfikat.

 

Jak uczyć się to od najlepszych, a Japonia jest miejscem skąd można wynieść bezcenne doświadczenie i wiedzę, która będzie procentować w przyszłości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *