Oficjalna strona sekcji judo AZS Gliwice

Wyniki z Ogólnopolskiego Turnieju Judo dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

SPRAWOZDANIE

z Ogólnopolskiego Turnieju Judo dzieci

z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

Zawody zostały rozegrane w dniach 08. – 09.06.2019 na matach Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akademickiej 26.

W zawodach udział wzięło 227 zawodników i zawodniczek z 10 klubów z Polski i 2 klubów zagranicznych.

Pierwszego dnia 08.06.2019 dzieci startowały w dwóch grupach podzielone na roczniki 2006-2007 oraz 2008-2009. W zawodach startowało 167 zawodników i zawodniczek.

Drugiego dnia 09.06.2019 zawody zostały przeprowadzone w formie wspólnego treningu dla najmłodszych dzieci i ich rodziców. W zawodach udział wzięło 60 najmłodszych adeptów judo wraz z rodzicami.

Wyniki indywidualne

Grupa wiekowa 2006 – 2007

Dziewczęta

Waga 31 kg

Złoty medal Skop Olimpia AZS Gliwice

Waga 35 kg

Złoty medal Żak Nadia Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Frosztęga Iga UKS Mysłowice

Brązowy medal Wieczorek Weronika AZS Gliwice

Waga 40 kg

Złoty medal Majewska Maja AZS Gliwice

Srebrny medal Krzyś Angelika AZS Gliwice

Brązowy medal Kęsicka Martyna AZS Gliwice

Waga 43 kg

Złoty medal Szałkiewicz Sandra UKS Mysłowice

Srebrny medal Cicha Maja Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Skop Oliwia AZS Gliwice

Brązowy medal Wolny Sabina AZS Gliwice

Waga 50 kg

Złoty medal Kruk Marta AZS Gliwice

Srebrny medal Korczyk Kinga AZS Gliwice

Brązowy medal Solich Ela AZS Gliwice

Waga 55 kg

Złoty medal Miervova Apolonia JUDO C. Tesin

Srebrny medal Kujawska Natasz AZS Gliwice

Brązowy medal Piotrowska Olga AZS Gliwice

Waga 56 kg

Złoty medal Jaworska Nikola Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Klein Anastasia Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Nowak Jessica Gwardia Tychy

Waga 60 kg

Złoty medal Przewieźlik Amelia Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Mamon Emilia Budowlani Sosnowiec

Waga 65 kg

Złoty medal Cichoń Kinga IPPON Tychy

Srebrny medal Nadolska Oliwia AZS Gliwice

Brązowy medal Juszczyk Tatiana AZS Gliwice

Waga +65 kg

Złoty medal Banyś Karolina AZS Gliwice

Srebrny medal Kordek Jessica Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Dyga Oriana Budowlani Sosnowiec

Chłopcy

Waga 38 kg

Złoty medal Muszyński Mateusz Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Wickowski Igor AZS Gliwice

Brązowy medal Kuric Jan JUDO C. Tesin

Waga 46 kg

Złoty medal Zarankiewicz Jan AZS Gliwice

Srebrny medal Amadus Oskar Gwardia Tychy

Waga 50 kg

Złoty medal Piechaczek Igor AZS Gliwice

Srebrny medal Piotrowski Konrad Budowlani Sosnowiec

Waga 55 kg

Złoty medal Gwadera Karol Gwardia Tychy

Srebrny medal Goraj Miłosz Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Kwaśny Piotr Budowlani Sosnowiec

Waga 60 kg

Złoty medal Mann Mariusz Gwardia Tychy

Srebrny medal Błaszczyk Oskar Gwardia Tychy

Brązowy medal Jamka Kamil AZS Gliwice

Brązowy medal Maśko Oskar AZS Gliwice

Waga +65 kg

Złoty medal Ziora Jakub Budowlani Sosnowiec

Grupa wiekowa 2008 – 2009

Dziewczęta

Waga 28 kg

Złoty medal Suchaniak Julia Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Szlag Milena IPPON Tychy

Brązowy medal Dudzic Julia Onia Gliwice

Brązowy medal Kogut Anna Onia Gliwice

Waga 32 kg

Złoty medal Kruża Zuzia AZS Gliwice

Srebrny medal Kiman Ola Onia Gliwice

Brązowy medal Pichniarczyk Magda Gwardia Tychy

Brązowy medal Pielot Emilia Gryzli

Waga 33 kg

Złoty medal Simon Marta IPPON Tychy

Srebrny medal Warońska Julia Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Juszczyk Nadia AZS Gliwice

Waga 35 kg

Złoty medal Witek Roksana AZS Gliwice

Srebrny medal Roszkowska Julia AZS Gliwice

Brązowy medal Biadacz Emilia Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Kaszta Michalina AZS Gliwice

Waga 36 kg

Złoty medal Mokry Sandra IPPON Tychy

Srebrny medal Zaradzka Pola AZS Gliwice

Brązowy medal Foltyn Oliwia AZS Gliwice

Waga 40 kg

Złoty medal Kurbiel Maja IPPON Tychy

Srebrny medal Banaszkiewicz Daria Kejza TEAM

Brązowy medal Klikawska Martyna AZS Gliwice

Brązowy medal Kwaśniewska Hanna Kejza TEAM

Waga 44 kg

Złoty medal Jarosińska Nikola IPPON Tychy

Srebrny medal Sroka Agnieszka Grizly

Brązowy medal Pięta Wiktoria AZS Gliwice

Waga 45 kg

Złoty medal Morawska Agata Onia Gliwice

Srebrny medal Przybylska Maja AZS Gliwice

Brązowy medal Kojdecka Magda Gwardia Tychy

Chłopcy

Waga 25 kg

Złoty medal Żak Piotr AZS Gliwice

Srebrny medal Raś Krystain UKS Mysłowice

Brązowy medal Solich Piotr AZS Gliwice

Waga 28 kg

Złoty medal Wojciechowski Oskar Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Dudniczek Paweł Gryzli

Brązowy medal Kowalski Miłosz Kejza TEAM

Brązowy medal Kasztelan Szymon Gryzli

Waga 32 kg

Złoty medal Cygan Filip UKS Mysłowice

Srebrny medal Drapiński Wojciech Gwardia Tychy

Brązowy medal Kabasa Paweł AZS Gliwice

Brązowy medal Ziółkowski Kacper AZS Gliwice

Waga 33 kg

Złoty medal Czerwiński Dawid IPPON Tychy

Srebrny medal Trochim Oskar AZS Gliwice

Brązowy medal Salda Radek JUDO Hranice

Brązowy medal Rajchel Jan AZS Gliwice

Waga 36 kg

Złoty medal Lechowicz Kuba Gwardia Tychy

Srebrny medal Stefaniuk Tobiasz IPPON Tychy

Brązowy medal Kapica Łukasz Kejza TEAM

Brązowy medal Kurcoń Miłosz Gryzzli

Waga 37 kg

Złoty medal Belaska Adam Judo Hranice

Srebrny medal Kowalski Mateusz Kejza TEAM

Brązowy medal Kwaśny Dawid Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Wilk Mikołaj Kejza TEAM

Waga 40 kg

Złoty medal Szczerba Piotr IPPON Tychy

Srebrny medal Swoboda Jakub Grizzly

Brązowy medal Sokołowski Staś AZS Gliwice

Brązowy medal Bielak Jan Kejza TEAM

V miejsce Sokołowski Jan AZS Gliwice

Waga 45 kg

Złoty medal Smol Jakub Grizzly

Srebrny medal Rysiowski Wojciech Czarni Bytom

Brązowy medal Kuleta Jakub Grizzly

Brązowy medal Kozioł Szymon AZS Gliwice

Waga 46 kg

Złoty medal Gociński Konrad IPPON Tychy

Srebrny medal Smaga Paweł PM Katowice

Brązowy medal Palkij Filip Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Grela Tyberiusz IPPON Tychy

V miejsce Stolarczyk Oskar Onia Gliwice

Waga 47 kg

Złoty medal Pieron Bartosz Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Cofała Wojciech Budowlani Sosnowiec

Brązowy medal Krzyżowski Adam IPPON Tychy

Brązowy medal Lech Jakub AZS Gliwice

Waga 49 kg

Złoty medal Kowalik Adam Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Gorka Maciej AZS Gliwice

Brązowy medal Sadowski Maciej AZS Gliwice

Brązowy medal Juszczyk Oliwier AZS Gliwice

V miejsce Prusakowski Kuba AZS Gliwice

Waga +50 kg

Złoty medal Brzeziński Bartosz Budowlani Sosnowiec

Srebrny medal Skurzybot Dominik AZS Gliwice

Brązowy medal Bednarz Daniel IPPON Tychy

Brązowy medal Wladacz Krzysztof AZS Gliwice

PUNKTACJA KLUBOWA

I miejsce AZS Gliwice

II miejsce Budowlani Sosnowiec

III miejsce IPPON Tychy

IV miejsce Gwardia Tychy

V miejsce Grizzly Koszęcin

VI miejsce UKS Mysłowice

VII miejsce Kejza TEAM Rybnik

VIII miejsce Czeski Cieszyn

IX miejsce JUDO Hranice

X miejsce KS ONIA Gliwice

XI miejsce Czarni Bytom

XII miejsce Pałac Młodzieży Katowice

Zawody przebiegły w miłej i sportowej atmosferze.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie prezenty.

Jedynym sponsorem zawodów było Miasto Gliwice.

Sędzia Główny

Czesław Garncarz